Home
    Forgotten Password

Club News

Winter National League Tennis Report 2021-22

Main Image

Well done to the junior Members that competed for the Club in the Winter 2021-22 Surrey "Team Trophy" competition (continuing the trend being Surrey's most represented Club in the league!) Full results for all teams are available by CLICKING HEREA huge thanks to Matt Swanston for managing the Juniors Teams once again. The Summer season is now well underway and we look forward to hearing all the successful stories on court once again. 

 

Congratulations to the 14U and 16U Boys teams who won their division and knockout stage to finish Surrey champions!! Please find the photo album on the Club facebook page. 

 

Full Results;

 

U18 Girls A  

Team: Willow Rendle, Ki Hiscocks, Charlotte Hamilton, Milly Wee, Elena Pitts, Genna Vine.

Well done to the U18 Girls’ A team for coming 3rd in division 2. Very well done on Charlotte, Genna and Elena on their wins Vs Dorking and Kingswood.

U18 Boys A

Team: Sava V, Luke F, Louis

Well done to the U18 Boys A team on coming 2nd in division 2. Very well done to Luke and Save on their success vs Bourne.

U16 Girl A

Team: Leanne S, Milly W, Hannah P, Grace H.

Well done to the U16 Girls A team on coming 3rd in division 2.

U16 Boys B

Team: Dominic W, Marco, Dan GS

Well done to the U16 Boys B team on coming 2nd in Division 2. Very well done to Dan and Dom on their success vs Avorians.

U16 Boys A

Team: Aidan, Hayden, Sam C

A very successful season to finish Surrey Champions after beating Roehampton in the final.

U14 Girls A

Team: Kaitlin H, Alina B, Jess Mcshea

Well done to the U14 Girls A for coming 3rd in Division 1. Very well done to Alina on her win vs DGA.

U14 Boys C

Team: Mike C, Tom W, Elliot B, Theo B, Theo A, Sam GS.

Well done to the U14 Boys C team for coming 2nd in Division 2. Very well done to Theo B, Elliot B, Sam GS and Theo A for their success against RLTC and Epsom.

U14 Boys B

Team: Charlie W, Sammy M, Cameron L

Well done to the U14 Boys B team on coming 2nd in division 1. Very well done to Charlie W and Sammy for their wins vs Sutton TA. Also for Charlie W and Cameron for their success vs Raiders.

U14 Boys A

Team: Konstantin, Marley, Rory

Surrey Champions after beating Hawker Jets in the final. Well done!!

U12 Girls A

Team: Rachel H, Jenina F

Huge congratulations to the U12s Girls A team for winning their box in division 2! They managed to make it all the way to the semi-finals of the knockouts.

U12 Boys A

Team: Tobias W, Charlie S, Theo A

Well done to the U12 Boys A on coming 2nd in Division 2.

U11 Girls A

Team: Claudia, Evangelina, Jenina, Sophie L.

Very well done to the U11 Girls A in coming 3rd in Division 1.

U11 Boys B

Team: Mattieu, Charlie S, Alex S, Harry B, Freddie W, Jimmy.

Huge congratulations to the U11 Boys B team on qualifying for the knockout stage from division 2 and making it all the way to the semi-finals. Very well done to Mattieu/Jimmy on beating Spelthorne, Ales S/Charlie on beating Foxhills and Charlie/Mattieu on their victory vs Epsom.

U11 Boys A

Team: Toto, Mattieu, Charlie S

Very well done on coming 2nd in division 1 and competing in a very difficult league.


Comments are not activated